مشاوره حضوری

مشاوره حضوری

md_eba8b_moshavereh

 

مشاوره یک فرایند رشدی است که از طریق آن به اشخاص کمک می‌شود؛ اهداف خود را مشخص کنند. تصمیم‌گیری مناسب داشته باشند و مسائل فردی اجتماعی و تحصیلی خود را حل کنند.

مشاوره و روان درمانی فرایندی است که با همکاری و تعاون حداقل دو نفر انجام می گیرد.حداقل شرط مشاوره و روان درمانی آن است که شخص مشاور و روان درمانگر مایل به دعوت از مددجو و علاقه مند به تبادل و تعامل بین فردی باشد که باید با او به بحث و گفتگو بپردازد تا با کمک یکدیگر نکاتی را استنتاج کنند،خطرپذیری کنند، به ارزیابی و حل مشکلات بپردازند و بالاخره همه هیجانهای طبیعی آدمی،از غم و غصه شدید گرفته تا وجد و شادی را تجربه کنند .

برای مددجو این نکته اهمیت دارد که مشاور یا درمانگری که با او کار می کند، شخصی باکفایت و با صلاحیت،بالغ، باثبات، با پشتکار و فردی که همیشه در حال یادگیری و رشد می باشد، تلقی کند. دانستن این نکته برای مددجو اهمیت دارد که مشاور یا روان درمانگر نیز می تواند مرتکب خطا شود و مانند خود او کیفیات روانی نظیر دوسوگرایی، شکست، موفقیت و تغییر را تجربه کند. تا وقتی که مشاور توانایی لازم برای ارزیابی خویشتن و تعیین میزان رشد فردی و حرفه ای خود و نیز انتخاب راه حل های مناسب برای مشکلاتش را به شیوه ای نظام دار نداشته باشد، نمی تواند به شیوه ای مناسب به درمانگری بپردازد .

با این اوصاف مرکز مشاوره علامه امینی سازمان بهزیستی آذربایجان شرقی همه روزه از صب تا ظهر در وقت اداری آماده ارائه خدمات به مراجعین مختلف است.

درباره ی tabrizbehzisti

همچنین ببینید

مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین را می توانشیوه ای جدید در ارائه مشاوره به کسانی که دچار مشکلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *